Görsel İletişim Tasarımı

İçinde bulunduğumuz görsel iletişim çağında, algımız her geçen gün biraz daha görsel kültürün sabit ve hareketli görüntü biçimlerine odaklanmaktadır. Bölümümüz, hareketli görüntü döneminin öncüsü olan sinema ve bütün film türleri başta olmak üzere, fotoğraf ve grafik tasarım alanlarına yönelik ders içerikleri sunmakta, böylece alanında uzman kadrosu ve bütün öğrencileriyle birlikte hayata dokunmakta, yeni gelişmelerin nabzını tutmaktadır.

 

Hayatın içinde kalmayı ilke edinen ve dolayısıyla öğrencilerine yenilikleri dikkate alan bir program sunan bölümümüz, kendini sürekli güncelleyen dinamik bir programa sahiptir.  Bu çerçevede bölümümüz, günümüzde tecrübe ettiğimiz dijitalleşme sürecine özel önem vermekte ve çok çeşitli uygulama imkânları sunmaktadır.

 

Sunduğu geniş bakı açısı ve yenilikçi çerçeve dolayısıyla, bölümümüz öğrencilerinin, fotoğraf ve grafik tasarımının yanında film yapım, çekim ve gösterim aşamalarında söz konusu olabilecek yönetmenlikten, kameramanlığa, kurguya ve senaryo yazarlığına kadar uzanan çok geniş bir yelpazede mesleki yetkinliğe kavuşması mümkün olmaktadır.

 

Prof. Dr. Rıdvan Şentürk
Bölüm Başkanı

İletişim Bilgileri:
rsentürk@ticaret.edu.tr
444 0 413 /4123