Üniversitemizden Erasmus+ KA2 Programına 3 Proje

Üniversitemizden Erasmus+ KA2 Programına 3 Proje

İstanbul Ticaret Üniversitesi AB Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinasyonunda İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin başvuru sahibi olduğu DROP-OUT projesinin başvurusu tamamlanmıştır. AB üyesi ülkelerden 6 kurumun ortaklığı ile başvurusu yapılan projenin Türkiye’de lise düzeyinde öğrencilerin okulu terk etmelerinin önüne geçecek modeller üzerinde çalışmalar yapılacaktır.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından sunulan ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin de ortak olduğu COMPAT isimli projede ise 4 farklı AB üyesi ülkeden üniversiteler ile birlikte “Dijital Turizm İnovasyon Uzmanı” meslek standartlarının belirlenmesi ve bu standartlara uygun eğitim müfredat ve modüllerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Üniversitemizin ortak olduğu son proje ise Fontys Academy of Creative Indstries tarafından hazırlanan “Future Studies-GSC” başlıklı proje oldu. Proje kapsamında AB üyesi 5 ülkeden üniversitelerin işbirliğinde yürütülecek projenin başvurusu Hollanda Ulusal Ajansı’na gerçekleştirilmiştir.