Özel Hukuk Doktora | İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

Neden Tercih Edilmeli?

Özel Hukuk doktora programı, lisans ve yüksek lisans, eğitimlerini hukuk alanında yapmış olan hukukçuların özel hukuk alanında uzmanlaşmasını ve bu alanda bir doktora tezi yazarak mezun olmalarını sağlamayı hedeflemektedir. Bu nedenle, temel kanunlardaki yapılan yoğun değişiklikler, hukuk uygulayıcıları ile akademik alanda görev almak isteyenleri bu programa yönetmektedir.

Program özel hukuk alanında üstün nitelikler kazandırılmış hukukçu insan gücünü Türk toplumsal yaşamına kazandırmayı amaç edinmiştir.  Bu programının amacı, öğrenciye bu alanda bağımsız araştırma yapma, bilimsel olayları geniş ve derin bir bakış açısı ile irdeleyerek yorum yapma ve yeni sentezlere ulaşmak için gerekli adımları belirleme yeteneği kazandırmaktır.

Başvuru Koşulları

ALES: 55 ve üstü (Puan türü; Eşit Ağırlıklı)

Ana dilleri dışında İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Çince, Japonca, Farsça dillerinden birinden ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Sınavından en az 55 puan ya da ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavından eşdeğer puan alma şartı aranmasına,

Özel Hukuk Doktora Programı`na Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini “ Hukuk” alanında yapmış olanlara ön kayıt hakkının tanınması.

Erkek adaylar için; Askerlik Terhis veya Tecil Belgesinin ibraz edilmesi,

 

Kontenjan

Doktora: 10

 

Eğitim  – Öğretim

Eğitim dili Türkçe

Derslere devam zorunluluğu %70

Bilimsel Hazırlık Programındaki dersler kredisiz derslerdir.

Uygulama Gün ve Saatleri: Hafta içi, gerekirse hafta sonu ( Cumartesi günü ) ders yapılacaktır. Dersler; 18:30-19:20, 19:25-20:15 ve 20:20-21:10 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir.

 

Ders Programı

Müfredat

 

İletişim Bilgileri
www.ticaret.edu.tr
444 0 413
Ömer Kıran (4761)
Hemen Paylaş