İşletme Doktora | İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

Neden Tercih Edilmeli?

İşletme Doktora Programı, gün geçtikçe gelişen ve yenilenen piyasalarda faaliyet gösteren işletmelerin beklentilerini karşılamaya yönelik ve akademik kurumlarda eğitim ve araştırma hususunda programa katılanların akademik yetkinlik kazanmasına yöneliktir.

Ayrıca işletmenin Yönetim-Organizasyon fonksiyonu başta olmak üzere, üretim, pazarlama, finans ve muhasebe bilim dallarından derlenen bir programla Yüksek Lisans sonrası kariyerlerini daha fazla geliştirmek arzusunda olan katılımcılara bilgilerini yenilemek ve daha ileri seviyede bilgi edinilmesini sağlamak, aynı zamanda özgün çalışmalarla İşletme Bilimine katkı sağlamak amacı taşımaktadır.

Katılımcıları uzmanlık kazanabilmek amacıyla seçecekleri alanda kurumsal bir temele sahip olmaları ve bu temeli yenilikçi bir yapıyla harmanlamaları sonucunda hem ulusal hem de uluslararası iş dünyasının sorunlarına ışık tutacak ve çözümler üretebilecek nitelikte araştırmalar ve çalışmalar yapması hedeflenmektedir.

Programda işletme biliminin temel fonksiyonlarının baz alınması ile oluşturulan zorunlu derslerin yanı sıra katılımcıların kariyer hedeflerine yönelik seçmeli dersler de yer almaktadır.

Başvuru koşulları

ALES: 55 ve üstü (Puan türü; Eşit Ağırlıklı) lisans diploması ile başvuran adaylar için en az 80 puan alınmış olması ya da Yükseköğretim Kurulu tarafından eşdeğerliği kabul edilen ve geçerliliği olan sınavlardan birinden bu puana eş değer bir puan alınmış olması

Lisans derecesiyle başvuru için lisans mezuniyet not ortalamasının 3.00/4.00 veya muadili bir puan aranması.

Yüksek lisans derecesiyle başvuru için yüksek lisans not ortalaması 2.50/4.00 veya muadili puan aranması.

Ana dilleri dışında İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Çince, Japonca, Farsça dillerinden birinden ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Sınavından en az 55 puan ya da ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavından eşdeğer puan alma şartı aranmasına,

Erkek adaylar için; Askerlik Terhis veya Tecil Belgesinin ibraz edilmesi,

 

Kontenjan

Doktora: 15

 

Eğitim  – Öğretim

Eğitim dili Türkçe

Derslere devam zorunluluğu %70

Bilimsel Hazırlık Programındaki dersler kredisiz derslerdir.

Uygulama Gün ve Saatleri: Hafta içi, gerekirse hafta sonu ( Cumartesi günü ) ders yapılacaktır. Dersler; 18:30-19:20, 19:25-20:15 ve 20:20-21:10 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Ders Programı

Müfredat

İletişim Bilgileri
www.ticaret.edu.tr
444 0 413
Ömer Kıran (4761)
Hemen Paylaş